takmobile
11 بهمن 1401 - 14:20

جمهوری آذربایجان هشدار سفر به ایران صادر کرد

جمهوری آذربایجان به بهانه حمله اخیر یک فرد به سفارت این کشور در تهران، برای اتباع خود که قصد سفر به ایران را دارند، هشدار مسافرتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «دیلی صباح»، جمهوری آذربایجان که پس از حمله یک فرد به سفارت این کشور در تهران، فعالیت سفارت خود در تهران را تعلیق کرده است، حالا به همین بهانه، برای اتباع خود که قصد سفر به ایران را دارند، هشدار مسافرتی صادر کرد.

در این هشدار مسافرتی، حمله این فرد مسلح به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران که با انگیزه شخصی صورت گرفته بود، «حمله تروریستی» خوانده شده و باکو در تلاش برای ملتهب جلوه دادن اوضاع ایران، به «شرایط بی‌ثبات» در کشورمان اشاره کرده است.

صبح روز جمعه هفتم بهمن‌ماه فردی مسلح با ورود به ساختمان سفارت جمهوری آذربایجان، به سمت کارکنان این سفارت شلیک کرد که در پی آن یک نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شد. در پی این حادثه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان سفیر ایران در این کشور را نیز احضار کرد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ضمن محکومیت شدید این اقدام مسلحانه و بیان تسلیت و ابراز همدردی عمیق با خانواده این عضو سفارت، دولت و ملت آذربایجان، گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و فرد ضارب را دستگیر کردند و تحت بازجویی قرار دارد.

همچنین حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز با حضور در بیمارستان شهدای تجریش تهران ضمن عیادت از مجروحین حادثه امروز سفارت جمهوری آذربایجان، از آخرین روند درمانی دو تن از کارکنان آن‌ها مطلع شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1009963