takmobile
27 شهریور 1401 - 13:28

استفاده از پهپاد شمشیر دولبه برای صهیونیست ها

تهران- ایرنا- منابع صهیونیستی اعلام کردند که این تل آویو به دنبال استفاده از پهپاد در کرانه باختری است، اما در عین حال نگران می باشد که این اقدام نتایج معکوس به همراه داشته باشد.

به گزارش امروز(یکشنبه) ایرنا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که به کارگیری پهپادها در کرانه باختری به دلیل عدم وجود توجیه برای استفاده از آن ها و همچنین نقض قوانین حقوق بشر با انتقادهای شدید بین المللی مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، گزینه استفاده از پهپادهای تهاجمی علیه فلسطینیان اخیرا به عنوان راه حلی سحرآمیز برای درگیری های کرانه باختری مطرح شده است، اما اوضاع کرانه باختری بسیار پیچیده است و این پهپادها را نمی توان به طور گسترده به کار گرفت.

"عومر دانک"، افسر پیشین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در این باره گفت که بسیاری از شهرک نشینان (صهیونیست) در کرانه باختری هستند و این امر باعث می شود که استفاده از پهپادها که تنها از بالا زاویه دید دارند به یک وسیله خطرناک تبدیل شوند و نتایج معکوسی به همراه داشته باشد.

وی گفت: نیروی هوایی اسراییل از واقعیت روی زمین دور است و احتمال بروز خطا با قدرت وارد است.

این افسر صهیونیست در ادامه تاکید کرد که فرماندهان ارتش این رژیم خواستار به کارگیری پهپادها هستند و هدف آن ها این است که به اسراییلی ها (صهیونیست ها) بگوید که ارتش هرکاری که می تواند انجام می دهد تا آرامش! را (به سرزمین های اشغالی) بازگرداند.

از سوی دیگر، برخی منابع در شاباک اعلام کردند که این سازمان تمایلی به ایده به کارگیری پهپادهای هجومی در مناطق شلوغ مسکونی مانند نابلس و جنین ندارد.

پیش از این، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو بویژه بعد از کشته شدن یک افسر خود در جریان درگیری اخیر با مبارزان فلسطینی، برای تشدید درگیری ها در کرانه باختری آماده می شود. به گفته این شبکه، پیش بینی می شود که پلیس اسراییل (رژیم صهیونیستی) حضور خود در کرانه باختری را با حدود ۲۰ هزار نیرو در جریان تعطیلات اعیاد یهودی افزایش دهد. این شبکه در عین حال افزود: این وضعیت آماده باش تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی اسرائیل در ماه نوامبر ادامه خواهد یافت. شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اذعان کرد: وضعیت دشوار و سخت در شمال منطقه کرانه باختری و به طور کلی در این منطقه همچنان ادامه دارد. بنابر اعلام این شبکه، ارتش رژیم اسرائیل جمعه شب اعلام کرد که مقدمات برای توسعه بازداشت فلسطینی ها و یورش به شهرهای فلسطینی در کرانه باختری با تمرکز روی دو شهر نابلس و جنین در جریان است. پیش از این، به دنبال افزایش عملیات های مقاومتی مردم فلسطین علیه اشغالگران در کرانه باختری، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) خواستار بستن شهرک‌های فلسطینی در شمال کرانه باختری شد. افزایش مبارزه مسلحانه گروههای مقاومت فلسطین بویژه در دو شهر نابلس و جنین که اسطوره مقاومت در کرانه باختری به شمار می روند، بیش از پیش سران رژیم صهیونیستی را نگران کرده است، چرا که آنها پیش از این فقط نگران مقاومت غزه بودند ولی این روزها مقاومت کرانه باختری به چالشی بزرگی برای سران رژیم صهیونیستی تبدیل شده که با بی ثباتی سیاسی در درون سرزمین های اشغالی روبه روست.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 740429