takmobile
16 مرداد 1401 - 08:06

به قله پیک هفتم نزدیک می‌شویم/ ضرورت رعایت بهداشت در تجمعات

آمار‌های مربوط به کرونا افزایشی است و کارشناسان بر این باور هستند که به قله پیک هفتم نزدیک می‌شویم و باید با رعایت بهداشت این وضعیت کنترل شود.

دیروز رنگ‌های نقشه کرونا در خراسان جنوبی دوباره تغییر کرد.

تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز در خراسان جنوبی از ۳ به ۵ شهرستان رسید تا آژیر خطر رسیدن به قله پیک هفتم کرونا به صدا در آید.

وضعیت قرمزبا توجه به برگزاری مراسم‌های عزاداری در این ایام، ضروری است عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) از ماسک استفاده کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رنگ های نقشه هشدار می دهندیکی از شهروندان بیرجندی گفت: تبدیل شدن وضعیت حدود نیمی از شهرستان‌های خراسان جنوبی به وضعیت خیلی پرخطر یا همان قرمز، به همه مردم هشدار می‌دهد.

او افزود: رنگ‌های نقشه نشان دهنده میزان خطری است که ما را تهدید می‌کند و اگر می‌خواهیم از ویروس کرونا در امان باشیم باید به رعایت بهداشت خود را ملزم کنیم.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدسویه واکسن گریزی هم شایع شده استسویه واکسن گریزی هم شایع شده استسویه واکسن گریزی هم شایع شده استسویه واکسن گریزی هم شایع شده استیکی دیگر از شهروندان بیرجندی گفت: هر وقت که با خانواده به مجلس عزای امام حسین (ع) می‌روم یا در جایی که شلوغ است حاضر می‌شوم، حتما از ماسک استفاده می‌کنم.

او بیان کرد: جان باختن افراد به دلیل ابتلا به کرونا مسئله ساده‌ای نیست بلکه این خطر همه ما را تهدید می‌کند و باید با رعایت مسائل بهداشتی خود را از شر ویروس در امان نگه داریم.

افزایش آمارهای کرونایی در خراسان جنوبی

افزایش آمارهای کرونایی در خراسان جنوبیافزایش آمارهای کرونایی در خراسان جنوبیشریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا در خراسان جنوبی گفت: وضعیت استان با توجه به وجود ۵ شهرستان قرمز و ۴ شهرستان نارنجی مطلوب نیست.

او افزود: در هفته دوم مرداد نسبت به هفته اول، موارد مثبت کرونا کاهش یافته است.

شریف زاده اظهار کرد: این در حالی است که موارد بستری در بیمارستان ها، بستری در مراقبت‌های ویژه و موارد مرگ نسبت به هفته اول مرداد افزایش یافته است و می‌توانیم بگوییم به قله پیک هفتم کرونا نزدیک شده ایم.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و مدیریت کرونا در خراسان جنوبی تصریح کرد: انتظار داریم از چند روز آینده کاهش نسبی در تعداد موارد ابتلا به کرونا شاهد باشیم.

ابتلا به کرونااو گفت: احتمالا از پایان هفته دوباره آمار‌ها صعودی شوند و باید هم اکنون مردم از ماسک در فضا‌های سربسته استفاده کنند و هیئات مذهبی نیز تهویه هوا را مدنظر داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند

شناسه خبر: 544131