takmobile
14 مرداد 1401 - 12:34

ایران از تمام ظرفیت های خود علیه تحریم های آمریکا استفاده می کند

تهران- ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ایران با استفاده از فناوری هسته ای قدرت مانور دارد و می تواند از تمام ظرفیت های خود علیه تحریم های آمریکا استفاده کند تا آنها به خواست و اراده ملت ایران تن دهند.

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد اقدام دولت در راه‌اندازی صدها ماشین جدید سانتریفیوژ بیان داشت: تصور غلط کشورهای غربی از ایران این گونه است که در شرایطی فعلی جمهوری اسلامی قدرت مانور نداریم اما با تحقیقات و  اقدامات علمی دانشمندان حوزه های هسته ای به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کردیم که این عامل اقتدار ایران اسلامی را در سطح بین الملل ارتقا داده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان داشت: وقتی این امکان را پیدا کردیم که سطح غنی سازی را تا ۶۰ درصد برسانیم مسلما توان افزایش غنی سازی در سطوح بالاتر برای دانشمندان ایرانی فراهم شده است همان طوری که دستور راه اندازی صدها ماشین جدید سانتریفیوژ متشکل از انواع ماشین پیشرفته IR۶ و IR۱  از سوی دولت داده شد.

نماینده مردم شیراز بیان داشت: اگر بنا باشد غربی ها در فضای گرگ و میش فشارها را بر ایران بیشتر کنند و مشکلاتی را برای ملت ما ایجاد کنند و نخواهند مردم ایران از مواهب تفاهم هسته ای برخوردار شوند و به محدودیت ها  ادامه دهند سخت در  اشتباهند ما قدرت مانور داریم و از تمام ظرفیت های خود علیه تحریم های آمریکا استفاده می کنیم تا آنها به خواست و اراده ملت ایران تن دهند.

وی در مورد اقدام دولت برای  راه‌اندازی صدها ماشین جدید سانتریفیوژ بیان داشت: این اقدام می تواند به عنوان برگ برنده تلقی شود و طرف غربی را پای میز مذاکره بکشاند.

وی با اشاره به جمله معروف مقام معظم رهبری که فرمودند دوران بزن درو تمام شده است، گفت: در شرایطی هستیم که اگر  دشمنان بخواهند با اقدامات امنیتی و تخریبی به  ظرفیت ها و تاسیسات هسته ای کشور  آسیب بزنند چون این دانش فناوری در کشور ما نهادینه شده است بلافاصله جایگزین می کنیم و در این زمینه نگرانی نداریم و با پاسخ قاطع و به موقع به آنها نشان خواهیم داشت که این ملت برابر نظام سلطه شکست ناپذیر اند این جمله مقام معظم رهبری مصداق عینی و عملی برای پاسخ دادن و هشیار کردن کشورهای غربی است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536060