takmobile
16 مرداد 1401 - 13:25

اجتماع بزرگ عزاداران تاسوعای حسینی در بوشهر برپا شد

بوشهر - ایرنا - همزمان با تاسوعای حسینی هیات‌های عزاداری بوشهر با اجتماع در محور منتهی به مصلای این شهر تجمع بزرگ تاسوعائیان در سوگ علمدار دشت کربلا برپا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آئین دسته های عزاداری بوشهر از میدان قدس تا مصلا شهر بوشهر با سینه زنی و زنجیر زنی همراه با نواختن سنج و دمام به حرکت درآمدند.

در طول این مسیر برخی از هیاتها با برپایی موکب هایی به پذیران از زائران حسینی پرداختند.

در ادامه این مراسم با اجتماع هیات های عزاداری آئین های مداحی و روضه خوانی در سوگ شهدای دشت کربلا برگزار شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در این آئین گفت: ولایت مداری، زمان شناسی، بصیرت شناسی، اراده حداکثری و ایمان محکم از ویژگی های حضرت عباس (ع) است.

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی افزود: حضرت عباس (ع) عصاره همه شهدای کربلا است.

وی بیان کرد: حضرت عباس (ع) تنها یک مشک آب برای فرزندان امام حسین (ع) آورد اما با همین مشک آب غوغایی در کربلا و جهان به پا کرده  است.

اسماعیلی اضافه کرد: با توجه به تلاشهای دشمن برای ضربه زدن به اسلام و از بین بردن باورها و اعتقادات امروز روز ملاحظه کاری نیست و هرگونه ملاحظه کاری در این خصوص ضربه به اسلام به شمار می رود.

وی برضرورت جهاد تبیین و آشنایی جامعه با دسیسه های دشمن تاکید کرد.

رئیس هیات‌های مذهبی استان بوشهر نیز گفت: رعایت  نکات بهداشتی، مسائل زیست محیطی در پذیرایی از عزاداران و همچنین جلوگیری از ایجاد ترافیک اهتمام داشته باشند.

حسین حیدری افزود: در ادامه برنامه های دهه نخست محرم استان بوشهر برگزاری ویژه برنامه های  بزرگداشت عاشورا از جمله سینه زنی ، زنجیر زنی و تجمع هیات‌های عزاداری در روز عاشورا  و مراسم شام غریبان برگزار می شود.

در ادامه این آئین نماز ظهر تاسوعا به امامت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 545521